Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

Sezona noslēgusies

2021-10-10
Pēc labi pavadītā 2021.gada, inline hokeja sezona ir noslēgusies. Kā tad pagāja šis gads, un kas tajā bija tik labs?
 
Iesākām šo gadu problemātiski, jo pasaulē joprojām plosījās kovidpandēmija. Bija apdraudēts sezonas sākums, jo bija neskaidra valsts pozīcija, kādā amplitūdā varēs vadīt spēles un treniņus. Tomēr pateicoties kovida sarežģījumiem, bija arī kāds labums- saņēmām papildus finansējumu no valsts, par ko līgumu slēdzām ar Latvijas sporta federāciju padomi, un ieguvām papildus līdzekļus sporta organizēšanai.

Tas, atsākot sezonu- mums ļāva komandām sniegt iespēju Latvijas čempionātā piedalīties bez licenču maksas, atvieglojot spēlētāju dalību Latvijas čempionātā. Tomēr, žēl, ka iepriekš plānotais apmērs Latvijas čempionāta  novadīšanā- nebija iespējams.
+
Ievērojot valdības ierobežojumus, atļauja bija rīkot tikai pieaugušo augstāko līgu komandu spēles, kas saistītas ar izlases komandas atlasi. Pārējo līmeņu spēlētājiem- bērniem, amatieriem- bija atļauti tikai treniņi.

Attiecīgi- Latvijas inline hokeja federācija rīkoja treniņus Jūrmalā, 3x nedēļā pa divām stundām. Te viena stunda bija bērniem, bet otra - pieaugušajiem. Dažkārt, kad bija mazāk dalībnieku- visi varēja sportot divas stundas dienā.

Tāpat, daļu no līdzfinansējuma- novirzījām tiesnešu apmaksai un laukumu nomām. Bija iespēja apmaksāt arī sporta ekipējuma nomu- čempionāta dalībniekiem (dažkārt spēlētājiem iztrūkst slidas (īpaši vārtsargiem), vai speciālās inline hokeja aizsargbikses, ķivere vai cimdi. Šogad- varējām izsniegt šo ekipējumu uz spēli- bez maksas. 

Tāpat, labs notikums inline hokeja attīstībā- Volvo sporta centra pielāgošana - inline hokejam. No Jūlija, Latvijas čempionāta spēles un Latvijas izlases treniņi- notika Volvo hallē, un laukuma apmaksa bija tikai nedaudz dārgāka kā Jūrmalas sporta laukumā.

Latvijas izlase savus gatavošanās treniņus atsāka jau Jūnijā. Sākumā tie tika aizvadīti Olainē un Jūrmalā, bet pēc tam- 3x nedēļā, Volvo sporta centrā. Te sportistiem tika apmaksātas arī- automašīnu stāvvietas izmaksas, un ja bija nepieciešams-  spēlēm vai citām pārbaudēm- arī kovida testi, kā arī nodrošināts ūdens uz spēlēm un treniņiem.
 
Volvo hallē norisinājās visas atlikušās Latvijas čempionāta spēles, kā arī tika nospēlētas dažas draudzības spēles – Latvijas vīriešu izlases kandidāti, trīs maiņās nospēlēja ar Latvijas stiprāko vietējo spēlētāju ‘’izlasi’’, bet sieviešu izlase tikās ar Lietuvas komandu, pārbaudes spēlē. Latvijas vīriešu izlases treneris, ceļā uz Pasaules čempionātu bija Sergejs Durdins, bet sieviešu izlases treneris - Renārs Seiksts. (Par Latvijas izlases dalību Pasaules čempionātā, spēļu rezultātus u.c.– varat izlasīt iepriekšējā rakstā).
 
Tāpat LIHF, plāno, ja būs kādi kovidierobežojumi, atkal, un ja nebūs iespēja atsākt spēles un sacensības slēgtajos laukumos vai kā savādāk- rīkot pasākumus un sacensības kādā neatkarīgā vidē. Varbūt vienkārši runāt par inline hokeju kā sportu, veidojot intervijas ar iesaistītajām personām veidojot podkāstus, vai veidojot seminārus- attālinātus vai klātbūtnes (skatoties no iespējām), un citādi – būt aktīviem, būt sportā- neatkarīgi no turpmākajiem pasaules notikumiem, kurus īsti neviens nespēj paredzēt, jo viss mainās katru dienu.

Protams, mēs, tāpat kā visi citi- vēlamies, lai viss šis pēc iespējas ātrāk beigtos, un mēs visi atgrieztos ‘’vecajā, normālajā’’. Tomēr, kopumā, atskatoties uz šo gadu varam teikt, ka tas bija ne tikai ierobežojumu, bet arī iespēju gads, kurā inline hokejam- nemaz tik slikti negāja, jo minimums izpildīts ar uzviju, ja salīdzina ar iepriekšējo gadu.

Paldies visiem mūsu atbalstītājiem: Izglītības un Zinātņu ministrijai un Latvijas komandu sporta spēļu asociāciju– par Latvijas izlases atbalstu. Latvijas Sporta Federācijas padomei- par Latvijas čempionāta un treniņu atbalstu. Rīgas domei par Latvijas sieviešu hokeja izlases dalībnieču, Rīgas komandas Laima- atbalstu. HK Ice Girls – par Latvijas izlases dalībnieču, Jūrmalas komandas atbalstu- dalībai Pasaules čempionātā.

Pateicamies par ieguldīto laiku, sniedzot palīdzību un brīvprātīgo darbu – A.R.Rudzītei, T.Jakovļevai, S.Durdinam, R.Seikstam, V.A.Veispālai, I.Mitenbergai, A.Stiebriņam, I.Jansonei-Naglei, A.Bedrītim, H.M.Veispālam, R.Laipam, A.Laipai, A.Kārkliņai, un citiem, ja kādu esam šajā sarakstā ielikuši vai atzīmējuši. Bez Jums- mums tas viss nebūtu izdevies!
 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab