Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

World Skate Kongress

2021-11-28
27.Novembrī, Romā notika World Skate kongress, kurā tika pārvēlēts prezidents, Sabatino Araku- nākamajam darbības posmam, un viceprezidentss Karen Doyle (Austrālija).
 
Šajā reizē tika izvēlēti arī dažādu pasaules daļu prezidenti:
 
Eiropas WS prezidents būs Luis Senica (Portugāle) kā viceprezidents – Irmelin Otten (Vācija). Āfrikas WS prezidents- Nathanael Koty (Benina), kā viceprezidents – Helen Illon (Nigērija). Amerikas WS prezidents Alberto Herrera Ayala (Kolumbija), kā viceprezidents –  Marisol Castro (Ekvadora), Āzijas WS prezidents Cai Youngjung(Ķīna), kā viceprezidents Kim Young Soon (Koreja).
 
World Skate prezidents, Sabatino Araku, uzstājās ar grandiozu runu, kurā dalījās ar sava darba gadu pārskatu. Viņš solīja arī turpmāk turpināt darbu ar rollersportu, un darīt visu, lai to attīstītu un par to rūpētos. Viņš pateicās savai komandai, ar ko strādājis kopā, jo īpaši pandēmijas laikā. Tāpat iepazīstināja ar dažādo pasaules daļu  kandidātiem, viņu sasniegumiem, un aicināja balsot par tiem.
 
Tāpat, runas laikā, viņš pieskārās 2021. gadā rīkotajām sacensībām, gan Tokijas spēlēm, gan dažādiem rollersportu čempionātiem.
 
Tas, kas mūs noteikti uzrunāja visvairāk- kā Pasaules čempionāts Inline Hokejā, no Kolumbijas (kas plānojās vēl Jūnijā), tika pārnests uz Eiropu. Tas bija aizraujošs stāsts, kā pēc rīkotājvalsts atteikšanās kowid krīzes ierobežojumu dēļ, World skate nonāca dilemmas priekšā. Vēl vienu gadu atcelt, nerīkot? S.Araku stāstīja- kādas bija pārrunas, menedžments, lai saprastu, vai tiešām nāksies izlaist vēl vienu gadu, paziņot federācijām, ka to noorganizēt nav iespējams?
 
Bet tas tika atrisināts, noorganizējot to zibens ātrumā- mēneša laikā pārliekot pasākumu uz Itāliju, kas savukārt deva Latvijai iespēju piedalīties abās inline hokeja disciplīnās, kurās tas tika organizēts.
 
Kā dalībnieki, šajā Pasaules čempionātā, varam apliecināt, ka viss bija noorganizēts perfekti, un esam ārkārtīgi pateicīgi, ka WS izlēma par labu inline hokeja Čempionāta rīkošanai, nevis atteicās- saskaroties ar grūtībām.
 
Tas deva milzīgu motivāciju un iespēju jaunajiem cilvēkiem atkal būt apritē, būt sportā un justies vajadzīgiem. Tas mūsdienās, sportā pietrūkst visvairāk.
 
Pēc visai garās, bet aizraujošās runas, visa zāle piecēlās kājās, un tas bija tiešām ļoti  emocionāls brīdis, un solidaritātes sajūta- kad visi dalībnieki, stāvot kājās aplaudēja prezidentam, pateicībā par World Skate darbu.
 
Kongress ilga vienu dienu, un tajā piedalījās LIHF Ģenerālsekretāre.


 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab