Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

Pasaules čempionāts noslēdzies

2021-09-24
Pēc 2020.gada pauzes, kurā Pasaules čempionāts nenotika, Latvijas izlases atgriezās Pasaulē, piedaloties čempionātā, kurš no 8-19.Septembrim, norisinājās Itālijas pilsētā Rokaraso.

Šajā gadā abām izlasēm, parādījās iespēja startēt Pasaules čempionātā, tieši pateicoties ieilgušajai kovidkrīzei. Kolumbijas puse, kurā iepriekš plānojās čempionāts- nespējot ievērto visas starptautiskās prasības, atteicās no pasākuma uzņemšanas savā valstī. Ja pasākums notiktu Kolumbijā, tad sieviešu izlasei nebūtu iespēja te piedalīties, milzīgo izmaksu dēļ, ko sadārdzina lidojuma izmaksas.

Tikai jūnijā, tika apstiprināta jaunā pasākuma vieta- kas bija Itālija, tāpat tika nedaudz nobīdīts pasākuma sākšanās laiks, un sašaurināts dalībnieku loks.

Parasti Pasaules čempionāts tiek rīkots U-20 jauniešiem un jaunietēm, un pieaugušo sieviešu/vīriešu konkurencēs, t.i. sacensības notiek četros līmeņos, taču šogad- tika atļauti tikai divi- pieaugušo sieviešu un vīriešu komandu līmeņi, un viens pēc otra, t.i. lai sacensībās piedalītos mazāk cilvēku vienlaicīgi, un vieta bija tāda, kur pieejama tikai viena sporta halle.

Vīriešu komanda, neskatoties uz piecām uzvarām no septiņām spēlēm- nokritās par 1 vietu, paliekot 11.vietā pasaulē, savukārt Latvijas sieviešu komanda, par spīti pieciem zaudējumiem, ir pacēlusies par 6 vietām rangā, kas gan vairāk ir pateicoties mazajam komandu skaitam, kopumā.

Sieviešu izlasei dalība šajā čempionātā bija pamatīgs izaicinājums, pirmais jau tāpēc, ka iepriekš plānotais laiks Augusts, bija nobīdīts uz Septembri, kas daudzām nedeva iespēju dalībai, un lēmums par piedalīšanos /nē, tika pieņemts visai ātri- tikko bija zināma valsts, kas uzņem komandas, saprastas prasības un veikti aprēķini.

Dalībai bija nepieciešams paliels līdzfinansējums, kas tika atrisināts ar personīgo iemaksu veikšanu, klubu līdzfinansējumu, kā arī ar RĪGAS DOMES atbalstu- kas atbalstīja Rīgas komandas “SHK Laima” – dalībnieces, I.Krūmiņu, I.Kronbergu, A.Balodi, B.Žagari, K.Apsīti un K.Šilajāni. Savukārt pārējās meitenes- I.Jansoni-Nagli, A.Kārkliņu un V.A.Veispālu, atbalstīja viņu klubs, "ICE GIRLS", Jūrmala. Kā treneris komandai līdzi devās treneris Renārs Seiksts.

Vairākām sieviešu izlases pārstāvēm šis bija pirmais Pasaules čempionāts, bet komandas rezultatīvākās spēlētājas ir Karīna Šilajāne ar 8 punktiem, kā arī Aija Balode, Ivita Krūmiņa un Vendija Anna Veispāla, kur katrai pa 5 punktiem Pasaules čempionāta statistikā.

Vīriešu izlasei, savukārt izdevās uzvarēt savas grupas spēles, un iziet kā pirmajiem - tiekoties ar A grupas vājāko komandu Šveici. Tomēr, par spīti tam, ka Latvija atradās uzbrūkošā pozīcijā lielāko spēles laiku, un noteikti metienu attiecība bija pozitīvāka tieši Lavijas spēlētājiem, Latvijas vārtsargam neaizgāja spēle, kļūdas aizsardzībā, un nespēja apspēlēt augumā raženo Šveices vārtsargu- un gala rezultāts uz tablo, liecināja par zaudējumu.

Tālāk jau bija nākošās 3 spēles, no kurām 2 uzvaras un viens zaudējums- un Latvijai, diemžēl tikai 11 vieta pasaulē.

Šogad rezutatīvākie spēlētāji komandā - Kristers Bormanis ar 12 punktiem, Viesturs Cimermanis ar 11 punktiem, un Edgars Lipsbergs ar 10 punktiem. Uzvarētas komandas - Polija, Taivāna, Meksika, Indija, Vācija, bet zaudēts Šveicei un Argentīnai.


 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab