Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

Inline sezona tuvojas

2021-03-15
Informācija par federācijas aktivitātēm un plāniem 2021.gadam.

Vēl joprojām nav īsti zināms, kā izvērsīsies šis gads, tomēr varam padalīties ar informāciju par to – kas tad ir plānots, ko vēlētos sasniegt un realizēt.

Dažas lietas uz ko varam paļauties noteikti- tuvākā  mēneša laikā tiks izveidota Antidopinga sadaļa mājas lapā, kurā varēsiet uzzināt par jaunākajām aktualitātēm, noteikumiem, prasībām, saskaņā ar Latvijas, starptautiskajiem vai federācijas noteikumiem PRETdopinga kustībā.

Saskaņā ar šo aktivitāti, ir pārrunāta iespējamā sadarbībā ar Latvijas antidopinga biroju. Te plānota lekcija- vairāk veltītas pusaudžu izglītošanai (tomēr derīgas jebkuram sportistam). Tāpat ir mērķis par dopinga lietām informēt Latvijas izlases spēlētājus / kandidātus – lai nezināma produkta dēļ- kāds netiek apsūdzēts dopinga lietošanā. Plānoti vismaz divi antidopinga pasākumi.

Tāpat plānojam šogad izdarīt pagājušajā gadā atlikto- tiesnešu resertifikāciju. Tajā plānoti vienas dienas izglītojošie kursi, ar testiem un atskaitēm- piedāvājot izglītības celšanas lekcijas. Kursu apguve attiecīgi dos iespēju kā licencētam tiesnesim – strādājot LIHF pasākumos- saņemt augstāku atalgojumu, kā tiem, kas nāktu bez šādām zināšanām.

Runājot par Latvijas čempionātu, tad pagājušais gads nevar tikt uztverts par pilnu un vērtīgu sezonu, tāpēc visas spēles, kas bija sākušās pagājušā gadā, var tikt turpinātas, tomēr vēl notiks pārrunas ar komandu vadītājiem. Šobrīd sliecamies uz to, ka čempionāts  būs 2020/2021 gada sezonas griezumā. Izņemto tās grupas, kurām čempionāts nenotika vispār. Noteikti ceram arī uz amatieru turnīru/ čempionāta notikšanu.

Tāpat visas komandas, joprojām gaida ‘’lielo apbalvošanas pasākumu’’, kurš pagājušajā gadā izpalika, tā nu neviens (izņemot amatieru komandas) – nav  saņēmuši savus 2019.gada uzvaras kausus, medaļas un personīgos apbalvojumus. Ceram, ka šogad šo pasākumu varēsim uzrīkot, vismaz kā tas bija pirms diviem gadiem, kad to rīkojām – laukā, sportisku aktivitāšu  laikā, brīvā dabā, un tāpēc mūs neskars kādi ‘’ iekštelpu kovidierobežojumi’’.

Tāpat, federācijā ir briedusi doma par sava podkāsta veidošanu, kas šobrīd ir aktuālākais un pieejamākais sociālās aktivitates veids, kurš būtu lieliska iespēja gan stāstīt par mūsu sporta veidu, reklamēt to, informēt par aktivitātēm, kā arī atcerēties dažādus notikumus veidojot intervijas, sižetus par un ar- treneriem/ izlases spēlētājiem/ tiesnešiem.

Starptautiskās sacensības arī ir plānotas, tomēr – lai neko neteiktu pirms viss ir droši- gaidām Latvijas valdības lēmumus – dažādu ierobežojumu atcelšanā. Tikai saskaņā ar tiem, mums ir iespējams prognozēt sezonas sākšanos, treniņu veidus un biežumu, veidot spēļu kalendāru un sākt gatavoties kaut kam tālāk.

Eiropas līgas ietvaros esam saņēmuši aicinājumu mūsu čempionvienībai, komandai PIRĀTI, VAI- otrās vietas ieguvējiem IHK KOIJOTI- doties uz Šveici. Te, Kaltbrunā, no 1-4.Julijam notiks Eiropas Čempionkauss, kurā piedalās 12 Eiropas spēcīgākās komandas.

Latvijas komanda PIRĀTI – jau iepriekš, 2018.gadā ir piedalījusies šajās sacensībās. Jo pēdējos 5 gadus, neviena komanda tā arī PIRĀTUS nav pārspējusi. 2018. gadā- Jelgavas PIRĀTI - ieguva 6-to vietu Eiropā. (Arī sieviešu konkurencē Latvija ir reizi pārstāvējusi Čempionkausā, kad 2017.gadā, komanda “IHL L&L”, palika 8.vietā no deviņām komandām.)

Pasaules čempionātu arī neviens vēl nav atcēlis, un tas tāpat kā iepriekš, plānojas 2021.gada Septembra sākumā, Kolumbijā.

 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab