Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

Viena sezona beigusies, nākamā sākas

2019-09-30
Kā jau esat informēti, tad Latvijas inline hokeja federācija nav tikai viena sporta veida pārstāvoša organizācija, bet zem tās atrodas vairāki ar rollersportu saistīti komandu skrituļslidošanas sporta veidi, kā piemēram arī - rollbols!

Latvijas rolbolisti atkal gatavojas kārtējiem startiem un aizvada intensīvus treniņus šajā sporta veidā, lai sagatavotos Pasaules kausam, kurš no 15-20.Novembrim notiks Indijas pilsētā Čenai.

Rolbols ir sporta veids, kas tāpat kā inline hokejs tiek spēlēts iesaistoties divām pretinieku komandām, kuras ir uz skrituļslidām. Atšķirībā no inline hokeja, tas tiek spēlēts pēc klasiskās rokasbumbas noteikumiem, izmantojot basketbola bumbu, attiecīgi, lai gan pārvietošanās iespējams ir straujāka un bīstamāka- metiena spēks salīdzinoši mazāks.

Aizsardzības ziņā sportā noteikti nepieciešamas ķiveres, elkoņu un ceļusargi, kā arī jau iepriekš pieminētās- skrituļslidas. https://vimeo.com/158845469

No mūsu sadraudzības partneru puses, Baltkrievijas izlases- ir tapis viņu TV video sižets – kurā var redzēt metienu tehniku, un tml. gūstot nelielu ieskatu rollbolā.

Video gan – krievu valodā - https://www.youtube.com/watch?v=iO_r5gKnPzo&feature=youtu.be&list=PL2eqA8ujHN-B3tRi_aOx_1SUy0_Pm7Q_3&fbclid=IwAR0b4qkIi5Ka_37-_W3YPRuDmYCql2FjAY_yY55kLVAuQhgUUfFRB0ePfvc

Latvijas izlase līdz šim ir piedalījusies divos pasaules kausos- 2014.gadā Indijas pilsētā - Pune, kur vīrieši savā pirmajā debijā izcīnīja 3.vietu pasaules kausā (sieviešu komandai nebija tik veiskmīgi starti), tomēr nākamajā dalības reizē, Bangladešas pilsētā, Dakhā- abas komandas palika stipri aiz līderiem.

Tas jāsaprot, ka rolbols Latvijā nav īpaši populārs sporta veids, tomēr dinamikas un aizrautības ziņā tas tāds varētu būt, visi tie, kas rolbolu spēlē atzīst, ka tas ir aizraujošs sporta veids, kuru attīstot varētu veiksmīgi apgūt skrituļslidošanu, un manevrētspēju, kas noderētu arī turpmākajos skrituļslidošanas sportos.

Aicinām pieteikties rollbola treniņiem- iespējamās vietas treniņiem Baložos un Rīgā. 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab