Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

Intervija ar spēlētāju

2018-12-03
Septembra sākumā spēlēt inline hokeju uz ārzemēm devās pirmā sieviete Latvijas inline hokeja vēsturē. Tā bija Dita Vazne (1998), Latvijas inline hokeja čempionāta spēlētāja un Latvijas izlases spēlētāja (2014, 2017, 2018). Nu jau viņa Francijā spēlē jau 3 mēnešus, un tāpēc vēlējāmies uzzināt kāds ir viņas stāsts.

No cik gadiem esi uz skrituļslidām un cik sen spēlē inline hokeju?
Inline hokeju sāku spēlēt kopš 2014.gada ja pareizi atceros, jo tas bija pirmais gads kad uz Pasaules čempionātu braucām ar sieviešu izlasi. Tā pa īstam sanāca trenēties tikai pa vasarām, kad Latvijā ir inline sezona, jo pagaidām nav halles kas darbotos arī ziemā. Bet pa ziemas sezonu spēlēju ledus hokeju.

Kā izdomāji braukt spēlēt uz ārzemēm, un kāpēc nokļuvi tieši Francijā?
Pēc 2018. gada pasaules čempionāta, ar mani sazinājās klubs no Francijas kas piedāvāja man spēlēt. Tā kā jau iepriekš biju domājusi par variantiem kur varētu spēlēt inline hokeju pilnas sezonas garumā, tad šis variants nāca tieši laikā. Bet protams uzreiz pirmo piedāvājumu kas nāca neņēmu, papētīju citas komandas Francijas līgā, ar ko arī pēc tam sazinājos, un beigās par labu izlēmu Demons de Dourdan komandai, kas arī izrādīja interesi.

Kā tiki uzņemta komandās un vai iesākumā nebija kādi aizspriedumi/ aizdomas ka netiksi galā vai kas tāds no puišu puses?
Kad atbraucu protams bija vajadzīgs laiks kamēr iejutīšos, nevienu šeit nepazinu, protams arī valodas barjera jo ne visi francūži runā angliski. Bet cilvēki šajā kluba sistēma ir ļoti draudzīgi un atbalstīja jau no pirmās dienas, tāpēc nebija ilgs laiks nepieciešams lai iejustos. Tagad spēlēju sieviešu komandā, N3 divīzijā ar vīriešu komandu, kā arī kad nepieciešams palīdzu Reģionālās divīzijas komandai, kā arī kad atliek laiks spēlēju ar u22 apvienoto Dourdan-RisOrangis komandu. Tā kā spēļu un treniņu šeit ir noteikti gana.

Kāds ir N3 līmenis, ja salīdzina ar LV inline hokeju- Elites, Augstāko vai amatieru līgu?
Francijas vīriešu līgas no zemākas uz augstāko - Regional-N4-N3-N2-N1-ELITE. N3 līmenis ir labs, pieļauju ka Latvijas elites līgas komanda varētu būt spēcīgāka par Francijas N3 līmeni, bet grūti teikt, būtu jāredz abi līmeņi uz laukuma vienlaicīgi. Bet atkal Francijas eliti un Latvijas elites līmeni manuprāt būtu pat grūti salīdzināt. Francijā ir ļoti daudz ārzemju spēlētāju, un cik ir dzirdēts tad saka ka Francijas inline līga esot pašlaik labākā pasaulē.

Vai spēlēšana ārzemēs sievietēm tiek apmaksāta, vai kas tiek nodrošināts no kluba?
Pirms braukšanas runāju ar vairākiem klubiem, un visi teica ka sievietēm vispār par spēlēšanu nemaksā, un arī īsti nav praksē apmaksāt dzīvošanas utt. Vienīgais Elites vīriešu ārzemju spēlētājus gan finansiāli atbalsta. Tāpēc man tādā ziņā ļoti paveicās, jo klubs man atrada dzīves vietu kur arī nodrošina ēšanu un visu sezonu, tāpēc man atkrīt ļoti lielas izmaksas, kā arī es palīdzu trenēt bērnu komandas par ko klubs nedaudz, bet arī maksā.

Kādi ir Tavi personīgie sapni, plāni- inline hokeja jomā?
Noteikti gribētu palikt šeit arī nākamajā sezonā, tā ir tiešām neatsverama inline hokeja pieredze ko šeit iegūstu, jo Francija ir inline lielvalsts. Noteikti tuvākajā nākotne būtu Barselona, 2019. gada rollerspēles. Un kas zin, varbūt tālākā nākotnē arī Olimpiskās spēles, jo cik zinu, pašlaik aktīvi tiek strādāts lai inline hokejs būtu Olimpiskais sporta veids.


 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab