Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

IHL līga atsāk darbību

0000-00-00
Aicinām pieteikties komandas ziemas sezonas spēlēm. Pieteikšanās līdz 2017.gada 10.Oktobrim, līmenis iesācēju ar priekšzināšanām. Minimālais komandu skaits turnīram- 5 komandas.

Piesakot komandu līdz 1.Oktobrim, vienu vārtusargu iespējams pieteikt bez licenču maksas.

Pirmā plānotā komandu sapulce kurā izrunāsim jautājumus par tiesnešiem / foto / video / tablo un izskatīsim spēlētāju pieteikumus   - aptuveni 15.oktobrī. 

Komandu var pieteikt sazinoties ar info@lihf.lv, iesniedzot iespējamo komandas nosaukumu, atstājot telefonu, epastu - saņemsiet pieteikuma formu un jebkuru citu interesējošu informāciju.

Nolikums:
1. SPĒĻU LAIKS UN VIETA, SATURS

1.1. Spēles garums 3x 20 minūtes.
1.2. Spēles trīs periodi tiek izspēlēti 60 minūšu laikā. Periodi mainās katras spēles 20-mitajā un 40-mitajā minūtēs, kas tādējādi stundu sadala 3 vienādās daļās.
1.3. Uz spēli drīkst pieteikt ne mazāk kā 7 cilvēkus (6 spēlētāji+vārtsargs), bet ne vairāk kā
25 cilvēkus.
1.4. Spēle var beigties ar neizšķirtu.
1.5. Spēle mazākumā nav. 2’’ min sods tiek pārvērts par soda metienu.
1.6. Spēles vieta un laiks atkarīga no mājinieku komandas mājas halles un laika.
1.7. Mājinieku komanda apmaksā savu ledus laiku un papildus tam - tiesnešu izdevumus (tiesnesis, sekretārs, ārsts, fotogrāfs (otrs tiesnesis/video), kas noteikti- 55,00 EUR uz katru spēli + otru ģērbtuvi viesu komandai. Braucot uz spēli- viesos- komandai nav nekādas spēles izmaksas.
1.8. Katrai komandai ir viena mājas un viena izbraukumu spēle mēnesī, ja vien komanda pati nav mainījusi spēļu grafiku, kas iespējams mēnesī izspēlējot vairākas mājas spēles, pēc lūguma, un saskaņošanas ar IHL.
1.9. Katra komanda ar katru, izspēlē divas spēles, kur viena spēle ir uz sava ledus (mājās), otra- viesos.
1.10. Par uzvarētu spēli- komanda saņem 2 punktus, par neizšķirtu 1 punktu, un 0 punktus par zaudējumu.
1.11. Spēles sākas 2017.gada rudenī un turpinās līdz Aprīlim, 2018- vai ilgāk, atkarībā no spēļu grafika.

2. TIESNEŠI un spēles apkalpojošais personāls.

2.1.  Spēlē piedalās laukuma tiesnesis, sekretārs, ārsts, fotogrāfs (vai video operatos vai otrs tiesnesis, ja komandas sapulcē nolemj par šādu sadalījumu). 
2.2.  Ar tiesnešiem spēles laikā var runāt / jautājumus par tiesāšanu izskatīt / apspriesties tikai komandas Kapteinis. Ja ir iebildumi par kādas spēles tiesāšanu- tas pēc spēles ir jāieraksta spēles protokolā pirms paraksta par protokola saņemšanu.
2.3. Jebkuru tiesnešu darbību var apspriest turnīra sapulcē vai sūtot pieteikumu uz info@lihf.lv, kurās rakstisks jāpaskaidro spēles situācija un sūdzība- dokuments ar konkrētās spēles numuru, datumu un argumentētu pretenzijas saturu. Pretenzijas izskata un lēmumu pieņem disciplinārā komisija. 
2.4. Sekretāra pienākums ir 15 minūtes pirms spēles saņemt no komandām pietiekumus un finanses, sadalīt tās plānotajā veidā, aizpildīt spēles protokolu, un veikt tablo apkalpi, ja šāda opcija tiks no komandas puses izvēlēta.
2.5. Tiesneša pienākums ir tiesāt spēli pēc LHF noteikumiem, pēc labākās sirdsapziņas, palīdzot komandām pie neskaidriem jautājumiem, paskaidrojot sodus kapteinim, nodrošināt komandu savstarpēju spēli. Viņam ir tiesības sodīt ar lielajiem sodiem spēlētājus vai trenerus kas traucē spēli, un neievēro IIHF hokeja noteikumu 116.nodaļu, saskaņā ar šiem likumiem.

3. KOMANDU PIETEIKŠANĀS KĀRTĪBA

3.1. Komandas pārstāvis turnīra organizatoram, līdz 15. Oktobrim, 2017 iesniedz pirmo spēlētāju sarakstu- licenču pieteikumu, komandas logo, nosaukumu, un minimums- un tuvāko divu mēnešu, vai vēlams- visas sezonas komandas - mājas ledus laiku un halli. (komandai nav nepieciešams patstāvīgs ledus laiks- tas iesniedzams ne mazāk kā vienu mēnesi pirms spēlēm).
3.2. Piesakoties līdz 01.10.2017 - komanda vienu vārtu sargu var pieteikt bez licenšu maksas.
3.3. Papildinot sastāvu pēc šiem datumiem, ne vēlāk kā nedēļu pirms pirmās spēles – jābūt iesniegtiem spēlētāju personas datiem- vārds, uzvārds, personas kods, augums, svars, nūjas puse, pozīcija laukumā, un jāapmaksā dalības maksa par katru pieteikto spēlētāju 15,00EUR.
3.4. Papildināt komandas spēlētāju sarakstu var komandas kontaktpersona- mutiskā veidā, rakstiskā veidā griežoties pie turnīra organizatora ar pieteikumu, un caur e-pastu info@lihf.lv,  iesniedzot spēlētāja datus (punkts 3.3.), foto un apmaksājot licenci, ne vēlāk kā 24h pirms konkrētās spēles- visas sezonas garumā.
3.5. Turnīrā drīkst pieteikt spēlētājus, kas ir iesācēji, nav spēlējuši hokeju vispār, spēlē hokeju ne augstāk kā EHL 6 līgā, pēdējo 2 gadu laikā, nekad nav trenējušies BJHL, vai citos profesionālā hokeja līmeņos. Spēlētāju līmenis 2017/2018.gadam – IESĀCĒJU+ (cilvēki kas spēlē hokeju amatieru līmenī, un sākuši to darīt nesen).
3.6.Iesācēju līgai var pieteikt jauniešus no 16 gadiem, kas nav spēlējuši LHF Jaunatnes čempionātā un atbilst iesācēju līmenim.
3.7. IHL iesācēju līgai var pieteikt arī Jauniešus no 14 gadu vecuma  (2003. gadā dzimuši), ar vecāku atļaujām iesniegtām uz A4 lapas, brīvā formā, (kuri nav spēlējuši Jaunatnes hokeja čempionātā, vai nav spēlējuši pēdējos 5 gadus- un atbilst iesācēju līmenim), kā arī kuriem fiziskie dotumi atbilst līgai- augums 150, un svars sasniedz vismaz 50 kilogramus.
3.7. Licences tiek izsniegtas tikai pēc katra spēlētāja atbilstības izvērtēšanas, un pēc turnīra rīkotāja atzinuma atbilstībai spēlēšanai līgā.
3.8. Uz vārtu sargiem tāpat attiecas iesācēju līgas noteikumi un vecuma ierobežojumi.
3.9. Komandu sezonas laikā var papildināt ar jauniem spēlētājiem neierobežotā skaitā. Bet uz spēli var pieteikt ne vairāk kā 25 cilvēkus.
3.10. Ja uz spēli ieradies spēlētājs, kura pieteikšanā nav pilnībā ievērota 3.3 un 3.4. punktos minēto dokumentu iesniegšana- spēlētājs netiek uzskatīts par licencētu, un iestājas 5. punktā minētās soda sankcijas.

4. SPĒLES DIENĀ NEIECIEŠAMS IESNIEGT (ne vēlāk kā 15 minūtes PIRMS spēles):

4.1. Mājinieku komandai:
a) Pieteikumu uz spēli kurā norādīti: spēlētāju vārdi, uzvārdi , kreklu numuri, sākot ar vārtsargu, kā arī ar “C” burtu norādot kapteini;
b) Spēlētāju, kas pieteikti konkrētajai spēlei – LICENCES;
c) 55,00 EUR par tiesnešiem (protokolistu, ārstu, /foto/video/tiesnesi/) ;

4.2. Viesu komandai:
a) Pieteikums uz spēli kurā norādīti: spēlētāju vārdi, uzvārdi , kreklu numuri, sākot ar vārtsargu, kā arī ar “C” burtu norādot kapteini;
b) Spēlētāju, kas pieteikti konkrētajai spēlei- LICENCES

4.3. JA IEPRIEKŠ IR bijusi piešķirta SODA NAUDA kādai no komandām (saistībā ar licenču pārkāpumiem, vai iepriekšējiem disciplinārajiem sodiem, vai tml.) tad šie maksājumi jāsedz vienlaikus ar pieteikumu iesniegšanu, pretējā gadījumā komandu var nepielaist pie spēles, piešķirto tai tehnisko zaudējumu. Soda nauda šajā gadījumā atcelta netiek.

5. SODI PAR LICENČU UZRĀDĪŠANAS PĀRKĀPUMIEM

5.1. Licencēts spēlētājs, kas uz spēli nevar uzrādīt licenci – sods 3,00 EUR
5.2. Licencēts spēlētājs, kas uz attiecīgo spēli nevar uzrādīt licenci, jo nav iesniegti visi 3.3. punktā minētie nosacījumi- soda nauda 3,00EUR kā par Licenzēta spēlētāja spēlēšana bez licences.
5.3. Licencēts spēlētājs, kas pazaudējis licenci, lai to atjaunotu- maksā 5,00EUR, ievērojot 3.3. punktā minētos nosacījumus.
5.4. Spēlēšana ar citas personas licenci, vai jebkura nelicencēta spēlētāja dalība spēlē: sods 20,00 EUR no komandas, un turpmāka spēlētāja dalība spēlē aizliegta. Vainīgā komanda saņem SODA metienu uz saviem vārtiem, un iepriekš minēto soda naudu, kas jāapmaksā līdz nākamās spēles sākumam. Ja spēlētājs bijis neatbilstošs Iesācēju līgai- skat.5.5. punktu.
5.5. Pēc spēles ir iespēja licencēt spēlētāju, vispirms apmaksājot sodu, tad iesniedzot 3.3. punktā prasīto. Kopumā apmaksājamā summa 35,00EUR par šāda spēlētāja pieteikšanu- (20,00EUR soda nauda, +15,00 EUR licences maksa =35,00EUR), kas tiek pieņemta pēc spēlētāja pārbaudes un atzīšanas – kā turnīra kritērijiem atbilstošu (3.6. punkts)
Ja spēlētājs, kas spēlējis bez licences neatbilst Iesācēju līgas nolikumam, tad par šāda spēlētāju pielaišanu spēlei- komanda saņem sodu 50,00Ls vērtībā, un ja spēlētājs spēlē guvis vārtus kas izšķīruši spēles likteni- t.i. komanda pateicoties šim spēlētājam uzvarējusi- komanda saņem tehnisko zaudējumu. (soda nauda paliek spēkā). Ja komanda zaudējusi par spīti šim spēlētājam- soda nauda paliek spēkā, bet spēle netiek anulēta.
5.6. Ja komanda zem cita vārda atkārtoti piesaka spēlētājus tos nelicencējot- sods par nelicencētu spēlētāju 100,00EUR, un uz komandas vārtiem- tiek izpildīts soda metiens, spēlētājam bez licences spēli turpināt nav atļauts.
5.7. Ja ir vēl līdzīgi incidenti, tad turnīra vadība var lemt par tālāko komandas dalību turnīrā-smagākais soda mērs- DISKVALIFIKĀCIJA.
5.8. Nauda, kas iemaksāta par licencētajiem spēlētājiem un citiem izdevumiem 5.7. punktā paredzētajā gadījumā- atgriezta netiek.

6. LICENŠU PĀRBAUDES KĀRTĪBA

6.1. Katra spēlētāja iesniegto licenci uz spēli- pārbauda sekretariāts saskaņā ar iesniegto spēlētāju pieteikumu uz konkrēto spēli. Licences spēles laikā atrodas pie sekretāra.
6.2. Pirms spēles un tekošās spēles laikā (izņemot pēdējās 5 spēles minūtes), sekretariāts, tiesneši vai pretējās komandas kapteinis var pieprasīt pārbaudīt kāda aizdomīga spēlētāja piederību komandai. Spēle šajā laikā tiek apturēta- un tiek atjaunota tikai pēc spēlētāja personības noskaidrošanas.
Ja tiek atklāti kādi 5.4. punktā minētie nosacījumi- tiek izpildīts soda metiens, spēlētājs nevar tālāk piedalīties spēlē, un komanda tiek aplikta ar attiecīgo sodu (kas var tikt nomaksāts uzreiz vai pirms nākamās spēles. Pirmajā gadījumā darbojas 5.4. punkts, bet nākamajā reizē darbojas 5.6. un 5.7. punktā minētās sankcijas.
 
7. NORAIDĪJUMI

7.1. Divu minūšu sods tiek pārvērsts soda metienā, ko izpilda pretējās komandas spēlētājs, pret kuru izdarīts sods, vai- ja spēlētājs traumēts un nevar to izpildīt- jebkurš cits spēlētājs, kas soda izdarīšanas brīdī atradās laukumā.
7.2. Nesportiska uzvedība, jeb 10 minūšu soda gadījumā- spēlētājs izcieš sodu uz noraidīto soliņa, un pretinieku komanda saņem soda metienu. (Pēc otrā šāda soda- spēlētājs tiek sodīts ar 20,00EUR soda naudu. Pēc trešās reizes- 50,00EUR un katra nākamā 10.min soda spēlētājam jāmaksā 50.00EUR soda nauda.).
7.3. Kautiņš- ko izraisījis kāds spēlētājs pats, vai tas iesaistījies kautiņā no spēlētāju soliņa, vai citādāk – pēc tiesneša lēmuma -  spēlētājs tiek noraidīts līdz spēles beigām un izlaiž nākamo komandas spēli. Kautiņā iesaistītie spēlētāji tiek sodīti ar 20,00 EUR sodu katrs, kas jāsamaksā pašam kautiņā iesaistītajam spēlētājam, vai komandai, kas spēlētāju pieteikusi- līdz nākamās spēles sākumam.
7.4. Atkārtots kautiņš konkrētajam spēlētājam- 50,00 EUR sods, noraidījums līdz spēles beigām un nākamās spēles izlaišana.
Turpmākā dalība spēlēs tikai ar drošības naudas 100,00EUR iemaksas - kas turpmāku kautiņu gadījumā tiek konfiscēta - bet spēlētājs izslēgts no turpmākas dalības turnīrā. Ja šādi gadījumi neatkārtojas- spēlētājam drošības naudu atgriež- turnīra beigās.
7.5. Par tīšu pretinieku vai tiesnešu traumēšanu spēlētājs tiek noraidīts līdz spēles beigām, un izlaiž nākamo spēli. Sods par šādu nodarījumu 50,00EUR

8. PAPILDUS SODI

8.1. Par nokavētu termiņu, lai iesniedzot 4. punktā minēto – pirms spēles - soda metiens kā komandas sods par ’’SPĒLES LAIKA VILCINĀŠANU’’ (netiks piemērots pirmajā spēlē, bet tiks izteikts brīdinājums).
8.2. Atkārtota spēles laika vilcināšana komanda saņem soda metienu uz vārtiem, kas tiek atkārtots katras 2 minūtes, kurās komanda kavē spēles sākumu.

9. SODU APMAKSAS KĀRTĪBA

9.1. Par spēlētājiem, kuriem nav licences, vai soda apmaksas par iepriekš izdarītajiem sodiem-  nauda kopā ar pārējo 4. punktā minēto- jāiemaksā ne vēlāk kā 15 min. pirms konkrētās spēles. Ja tas tiek darīts vēlāk, vai komanda vilcinās- tad iestājas 8. punktā minētais un 9.2 punktā paredzētais.
9.2. Soda naudas par jebkuriem pārkāpumiem, apmaksa jāveic laika posmā līdz nākamajai spēlei, bet ne vēlāk kā 15 min. pirms spēles. Ja sodu apmaksa nav veikta- komanda netiek pielaista pie spēles, un tai tiek piešķirts zaudējums 0:5 uz tekošo spēli, kā arī nākamajām- līdz apmaksa tiek veikta.

10. SPĒĻU PĀRCELŠANAS KĀRTĪBA , vārtsargu aizņemšanās.

10.1. Lai pārceltu spēli, komandai jāpiesaka spēles pārcelšana ne vēlāk kā 4 dienas pirms izmaiņām, pretējā gadījumā izmaiņas grafikā netiek veiktas, un spēle paliek grafikā noteiktajā laikā. Ja komanda neierodas, tai tiek piešķirts tehniskais zaudējums.
10.2. Spēles pārcelšana sezonas laikā var tikt pieļauta tik reizes cik nepieciešams, ievērojot pārcelšanas- terminus, vēlams mainot grafiku vēl laicīgāk- kad tiek saņemti spēļu grafiki, spēles izmaiņas.
10.3. Spēli nevar atcelt īsākā termiņā par 4 dienām, izņemot ja ir iespējams vienoties ar pretējo komandu par citu spēles izspēles laiku- kas jāsaskaņo komandām savstarpēji. Pēc kompromisa atrašanas- ledus laiks ir jāpiesaka atkārtoti IHL administrācijai vai galvenajam tiesnesim, un jāpārliecinās vai šī informācija saņemta- vislabāk sazinoties caur info@lihf.lv.
10.4. Komandas vārtu sarga izpalikšana uz spēli nav arguments spēles atcelšanai. Iesācēju līgas ietvaros- jebkurā komandā pieteiktu (licencētu) vārtu sargu, ir iespēja savstarpēji vienojoties un piesakot to līgas vadībai- aizņemties no citas līgas komandas uz konkrēto spēli. Šajā gadījumā vārtsargam netiks skaitīta statistika, bet viņam jāuzrāda tekošās komandas licenci.
Tāpat arī var pieteikt jaunu vārtu sargu (iepriekš iesniedzot visus augstāk minētos datus), kas atbilst līgas nosacījumiem, kā arī- apģērbt kādu no līgā pieteiktajiem spēlētājiem (atzīmējot to komandas pieteikumā).
10.5. Spēli pārcelt vai pieteikt aizlienētu vārtu sargu var komandas kontaktpersona sazinoties ar turnīra rīkotājiem. Kontakta tel. 29264769 Zaja vai 29252426 Armands, vai piesakot visu caur info@lihf.lv

11. EKIPĒJUMS

11.1. Turnīs tiek spēlēts izmantojot pilnu spēlētāja vai vārtu sarga ekipējumu pēc IIHF noteikumiem.
11.2. Nepilngadīgiem spēlētājiem un sievietēm- pilna sejas maska- obligāta.

12. APBALVOŠANA

12.1. Turnīrā ar piemiņas balvām tiek apbalvoti-
* Turnīra uzvarētāji (1-3.vietai ieguvušās komandas) saņem kausus un līdz 25medaļas.
            * Katras komandas vērtīgākais spēlētājs (nosaka pati komanda);
            * Turnīra labākais vārtsargs / uzbrucējs / aizsargs / punktu līderis;
            * Fair play komanda.

13. CITA INFORMĀCIJA PAR TURNĪRU

13.1. Uz katru spēli tiek pildīts spēles protokols, kurā uzrādīti spēlētāji- komandu sodi, goli un cita statistika.
11.2. Pēc spēles – ne vēlāk kā divu darba dienu laikā- kopējā statistika, foto un informācija par rezultātiem tiek ievietota interneta mājas lapā.
11.3. Mājas lapas adrese www.lihf.lv  , sadaļā čempionāts.

11.4. SODI un to mēri nav pieņemti, lai turnīra organizatori iedzīvotos uz JŪSU rēķina, bet lai- tiktu ievēroti vispārējie Iesācēju līgas noteikumus, kas paredz, ka viss ir jādara laicīgi, jāiesniedz viss prasītais, nav jāpārkāpj noteikumi, visi spēlētāji ir laicīgi jālicenzē, un nav jākaujas vai jātraumē spēlētāji, ne tiesneši- ne fiziski, ne morāli.

Esam PAR to, lai Jums pašiem ir jaukas atmiņas par spēli un pozitīvs noskaņojums, nevis regulāri ''slimnīcas draudi''.  Cienīsim viens otru, un spēlēsim hokeju ar prieku! 

IHL Administrācija
 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab