Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

6-tā vieta pasaulē!

2017-09-12
Latvijas inline hokeja izlase 2017.gadā uz Pasaules čempionātu Ķīnā - devās ar visai smagu sirdi. Pirmā grupa ar kuru jātiekas laukumā – vienkārši neapspēlējama: Kanāda, ASV, Čehija. Minimums lai paliktu A grupā – ir jāuzvar viena no šīm komandām, bet Latvijas spēlētāji nekad nav guvuši uzvaru nevienā spēlē. Pirms turnīra jau skaidrs, ka ja neuzvarēsim vismaz vienu spēli- izkrītam šogad no augstākās grupas.

Visu sarežģīja arī apstāklis, ka pirmo gadu Pasaules čempionāts notika septembrī (nevis Jūnijā, Jūlijā kā parasti) - lielai daļai pastāvīgo inline hokeja izlases spēlētāju- sākusies hokeja sezona un darbojas profesionālie līgumi, kā dēļ nav iespējama došanās pārstāvēt Latviju.

Sastāvs tika komplektēts no labākajiem spēlētājiem, kuri bija pieejami esošajā periodā, dodot iespēju arī vairākiem jaunajiem spēlētājiem 17-19 gadu vecumā- papildināt izlases rindas. Izlases vidējais vecums līdz ar to bija jaunākais kāds bijis visus iepriekšējos gadus- tikai 23.gadi. Un lai gan bija ļoti bezcerīgās grupas spēles, tomēr Latvija spēlēs devās kaujinieciski noskaņoti, ar mērķi nospēlēt cik vien labi iespējams.

Latvijas izlase sāka ar zaudējumu pret Čehiju. Tomēr tas nebija nekāds pārsteigums jo Čehijas izlase ir pēdējo 3 gadu pārliecinoši Pasaules čempioni, un arī šī gada Pasaules spēļu uzvarētāji. Līdz šim Latvijas izlase vienmēr ir piedzīvojusi zaudējumus tiekoties ar šo komandu un rezultāti līdz šim – 0:11 un 1:11 -2013.gadā ; 2:7 – 2014 gadā; 1:3 un 1:5 – 2015.gadā un 2:8 – 2016.gadā. Šoreiz Latvija piekāpās ar 0:9.

Tajā pat dienā ASV un Kanāda nospēlēja neizšķirtu spēli, 2:2. Par cik nākamajā dienā spēle ar ASV, tad viņu spēle tika īpaši analizēta- komanda noskatījās šo spēli lai saprastu kāda ir viņu taktika.

Attiecīgi nākamajā dienā, 4.Septembrī, Latvijas izlase izgāja laukumā visai motivēti, un izmantojot iepriekš redzēto- lieliski nobloķēja amerikāņu iespējas, spēja nospēlēt fantastiski labi, par spīti tiesnešu pietiesāšanai ASV komandai (bija spēles situācijas, kad vairākas minūtes nācās spēlēt mazākumā divatā, pret četriem ASV spēlētājiem, tomēr arī te - ASV neizdevās mūsējos pārspēt).

Notika neticamais- Latvija šajā spēlē guva uzvaru pirmo reizi vēsturē- ar rezultātu 4:3, un līdz ar to tika pie diviem punktiem. (Līdz šim rezultāti savstarpējās spēlēs ar ASV piedzīvoti tikai zaudējumi – 3:4 - 2012.gadā, 1:7 – 2013.gadā; 4:7 2015.gadā; 2:7 - 2016.gadā).

Nākamā spēle bija ar Kanādas izlasi, un arī šī izlase nekad nebija uzvarēta, tomēr nu LV izlasei bija lielāka pārliecība ka viņi varētu spēlēt līdzvērtīgi, pēc ASV un Kanādas savstarpējā rezultāta. Tomēr atšķirībā no spēles ar ASV- Kanādiešus pieveikt neizdevās – jo viņu taktika tika mainīta nepārtraukti. Tikko tika uzķerts no kā nepieciešams izvairīties- tā viņi momentāli mainīja taktiku un Latvijas izlases sportistiem neizdevās ne nokontrolēt spēli, ne pārņemt vadību vai pretoties pārspēkam.

Lai gan otrajā periodā Kanāda vairs neguva nevienus vārtus jo Latvijas izlase saņēmās – tomēr spēle bija zaudēta 1:8. (Iepriekšējo spēļu rezultāti tāpat vienmēr piedzīvoti zaudējumi – pretiniekos gan šī vienība bijusi tikai divas reizes- 2013.gadā, kad piedzīvots zaudējums 1:12, un 2016.gadā – piekāpjoties 3:5).

Savstarpējā spēlē ASV ar Čehiju piedzīvoja zaudējumu 5:8, un izkrita no A grupas, savukārt Latvija tika A grupas ceturtdaļfinālā kur jāspēlē ar pretējās grupas uzvarētājiem- Itālijas valstsvienību.

Šī arī ir ļoti neparocīga komanda, un lai gan 2016.gadā nospēlēts 3:3, tomēr Itālijas progress pēdējos gados ir milzīgs- jau pagājušā gadā viņi cīnījās ar Čehiem – par zelta medaļām.

2014.gadā Latvijas izlase zaudēja Itāļiem – 1:7. Arī tagad piedzīvotais zaudējums 1:8 lika atzīt Itāļu pārsvaru un nav nekāds brīnums- nākamajās spēlēs Itālija uzvarēja Čehijas izlasi, un nokļuva cīņā par Zeltu, kuru diemžēl jau otro gadu pēc kārtas – tomēr nespēja iegūt.

Pēc Itālijas Latvijas izlasei pretī devās Kolumbijas izlase. Arī ar Kolumbiju izlase spēlējusi vairākkārt, jo tā atrodas A vai ļoti tuvu A grupai visu gadu garumā. Parasti piedzīvotas nelielas, bet uzvaras. (2012 gadā ar 3:1, 2013.gadā ar 2:0)  Arī šis gads par laimi nebija izņēmums, un mūsu puiši guva uzvaru 5:4, tādējādi nodrošinot sev vietu reitingā 5/6 pozīcijā.

Pēdējā spēle diemžēl ir jānoraksta uz vārtsarga traumas rēķina.

Spēli faktiski Latvijas izlase pavadīja uzbrukuma zonā, tomēr straujie Spāņu pretuzbrukumi bija neglābjami. Viņu mazais augums un slidošanas prasme atšķīrās no mūsu sportistu smagnējuma.

Lai gan tehniski mūsējie bija pārāki, jo spēle pārsvarā notika Spānijas aizsardzības zonā, tomēr tieši ātrums šajā spēlē izšķīra visu. Vārtsarga ierobežotā pārvietošanās spēja vārtos- kājas traumas dēļ- neglābjami deva iespēju Spānijas uzbrucējiem realizēt ātros uzbrukumus. 

Tā nu piedzīvojot savu sliktāko spēli un ar zaudējumu 3:10 – Latvijai nācās piekāpties Spānijas izlasei, un tādējādi palikt 6-tajiem pasaulē, tomēr tas ir par divām vietām augstāks rezultāts kā iepriekšējā gadā, kad Latvija palika astotie.  

A GRUPAS komandas pēc 2017.gada rezultātiem:
1.Francija 2.Itālija 3.Čehija 4.Kanāda 5.Spānija 6.Latvija 7.Šveice 8.Kolumbija

2017.gadā izlasi pārstāvēja un šo varoņdarbu veica:
Vārti – Dāvis Dakša. Aizsargi – Viesturs Cimermanis #44, Jorens Grauds #8, Kristofers R. Veispāls #16, Arvis Purviņš #69. Uzbrucēji – Niks S.Voicesčuks #70, Artūrs Batraks #13, Toms Tauriņš #88, Artūrs Klimkāns #44, Dāvis Sprukts #25, Henrijs Veispāls #73

Vairāk informācija : http://firs.rsportz.com/

Pateicamies visiem kas sekoja līdzi mūsu izlasi vērojot spēles tiešraidē, un turēja par viņiem īkšķus!
 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab