Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

Sieviešu izlase dodas uz Eiropas čempionātu

2017-07-11

No 13 līdz 16. jūlijam Čehijas pilsētā Boskovice norisināsies Eiropas U-18 un sieviešu čempionāts inline hokejā. Latviju šajā čempionātā pārstāvēs sieviešu izlase.

Eiropas čempionāts tika atjaunots pēc ilgākas pauzes tikai 2015.gadā, un arī Latvija šajā reizē piedalījās ar U-18 un sieviešu inline hokeja izlasēm. Tā bija pirmā dalība šī līmeņa mačos.

Eiropas čempionāts ir Starptautiskās skrituļslidošanas federācijas (FIRS), Eiropas inline hokeja komitejas (CERILH) vadīts. Eiropas sacensību kordinators ir francūzis Boris Darlets, pats ilgus gadus spēlējis inline hokeju Francijas augstākajā līgā. Spēles notiek pēc FIRS noteikumiem, spēles laiks 2x20 minūtes.

No 11-16. jūlijam Boskovicē norisināsies arī Eiropas skrituļslidošanas komitejas ģenerālā asambleja, kurā piedalīsies Latvijas pārstāvji. Tāpat šajā laikā notiks starptautiskie tiesnešu kursi, kuros dalību ņems arī Latvijas tiesnese Agnese Kārkliņa, lai iegūtu starptautiskā tiesneša atestātu, kas dos iespējas piedalīties spēlēs un tiesāt ne tikai Latvijas turnīrus un čempionātus, bet nu arī oficiālo, starptautisko sacensību mačus.

Spēles plānojas būt ļoti grūtas, jo Latvijai starptautiskā mērogā ir tikai 14. vietā pasaulē, kamēr daudzas Eiropas komandas, tādas kā Francija(3.v), Čehija(4.v), Somija(6.v), Itālija (7.v), atrodas augstākajā divīzijā – starp 8 labākajām pasaulē.

Latvijā inline hokejs attīstījies samērā nesen. Federācija, kas nopietnāk sāka nodarboties ar inline hokeja attīstīšanu, tika dibināta 2010 gadā. No 2012. gada vīriešu inline hokejisti sāka piedalīties starptautiskajos mačos, un tad notika arī pirmais Latvijas sieviešu hokeja čempionāts. Starptautiskajā līmenī Latvijas sieviešu izlase pirmo reizi piedalījās sacensībās tikai 2014 gadā. Savukārt citu valstu inline hokeja pieredze stiepjas gadu desmitos, sevišķi tādu valstu kā Itālija, Francija un Čehija, kuras starptautiskajos mačos piedalās jau 15 un vairāk gadus.

Mūsu izlases līdzīgākās pretinieces ir Šveices un Zviedrijas izlases. Nevarētu teikt, ka Latvijas sieviešu izlase ir vāja komanda, tomēr pret Eiropas lielvalstīm kurās inline hokeja čempionāti un spēles notiek visas sezonas garumā un gadu desmitiem, mūsu meitenes vēl nav konkurētspējīgas.

Tas saistīts arī ar to, ka Latvijā ir tikai divas halles kurās ar šo sportu var nodarboties, t.i. ledus hokeja halles, kas vasaras periodā tiek piemērotas inline hokeja vajadzībām, un abas atrodas ārpus Rīgas. Globālā mērogā tās var saukt par visai ierobežotu iespēju pilnvērtīgi attīstīt prasmes. Tomēr ir nepieciešama šī starptautiskā pieredze un spēles, kas ļauj pacelt vispārējo Latvijas inline hokeja līmeni sieviešu konkurencē. Meitenes centīsies izdarīt maksimāli labāko, un viņām noteikti būs nepieciešams visu mūsu morālais atbalsts!

Izlases treneris – Andrejs Maslovskis (pats 2012, 2013, 2014 gada Pasaules čempionāta , 2013.gada Pasaules spēļu dalībnieks, vīriešu izlases spēlētājs), trenere – Ingūna Lukašēviča (sieviešu izlases trenere un spēlētāja 2016. gada Pasaules čempionātā).

Vārtos – Guna Estere Gailīte (L&L, Rīga); Irita Rozentāle (L&L HOPE, Rīga);

Spēlētājas – Vendija Anna Veispāla (Yelow Lions, Rīga); Madara Buse (Yelow Lions, Rīga); Dita Vazne (L&L, Rīga); Elizabete Laima Lukašēviča (L&L HOPE, Rīga); Ineta Jansone (Yelow Lions, Rīga); Maija Zviedre (Yelow Lions, Rīga); Iveta Dička (IHK Sāga, Rīga); Kristīne Ieviņa (L&L, Rīga); Diāna Čerezova (Yelow Lions, Rīga).

Vairāk informācija būs pieejama LIHF mājas lapā – lihf.lv sadaļā – IZLASE (http://lihf.lv/elite/results)

LIHF sociālajos saitos- Facebook - https://www.facebook.com/INLINEHOCKEYLATVIA/?ref=bookmarks

Bet pirms sacensībām iespēja iepazīties ar iepriekšējo statistiku un komandām šeit : https://www.dropbox.com/s/zmnfsk62rwex1ya/media-guide_boskovice_2017.pdf?dl=0

 

Ja kāds šajā laikā plāno doties uz Čehiju, tad laipni lūgti izmest loku caur Boskovici un klātbūtnē atbalstīt mūsu meitenes! Eiropas čempionāta spēles notiks ZIMNI STADION BOSKOVICE pēc adreses - Červena Zhrada 2285, un ieejas biļešu cena 50CZK (aptuveni 2EUR)
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab