Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

Noslēdzies Eiropas čempionāts

2016-08-28
Eiropas čempionāts U-18 komandām ir noslēdzies.

Šogad- bez Latvijas dalības, kas nebija iespējama- attiecīga vecuma spēlētāju (vārtsargu) trūkuma dēļ.

Bez pārsteigumiem- atkal uzvara Francijas izlasei, kas finālā tikās ar Itālijas jauniešiem un pieveica tos.

Abām šīm fināla cienīgajām valstīm ir patiešām nopietns visa gada garuma- vietējais čempionāts, kamēr Latvijā inline hokeju spēlējam aptuveni 3 mēnešus gadā.

Zviedrijas jaunieši, tāpat kā Latvija pagājušajā gadā- palika pēdējie U-18 konkurencē, kas vienkārši apliecina to, ka ne jau Zviedri vai Latvieši spēlē slikti. Vienkārši- ja ir iespēja trenēties 12 mēnešus gadā, slidot, spēlēt, piedalīties vietējos jauniešu, pieaugušo čempionātos- tad tā ir milzīga atšķirība. Varbūt pat ne tik milzīga, jo rezultāti nebija nekādā veidā pārdabiski, un ja Latvijas jauniešiem būtu bijusi iespēja tikt uz turieni ar tiem puišiem kas tikko nospēlēja arī Pasaules čempionātā- iespējams būtu pacīnījušies pat par medaļām… Taču mūsu un Zviedrijas ziemeļu valstis ir vairāk tendētas uz ledus hokeju, kas nav slikti, tomēr sezonas sākuma laikā- liedz brīvi piedalīties sacensībās, jo sākušies klubu treniņi un gatavošanās jaunajai sezonai.

Tikmēr silto zemju pārstāvji- pie kurām var pieskaitīt arī Franciju- ļoti nopietni spēlē inline hokeju, kas ir tas pats hokejs, tikai lētāks kopējo izmaksu ziņā. Bet saprotams- ledus slidas un inline- tomēr atšķiras, un attiecīgi- to lietošanai ir jāpiešaujas. Tāpat- gan Latvijā , gan Zviedrijā šis sporta veids ir samērā jauns- kura prakse nesniedzas par vienā gadu desmitā- kamēr tā pati Itālija un Francija to jau spēlē pāri par 20 gadiem, un sportistiem sākot ar to nodarboties no bērnu kājas- 3 un 4 gadu vecuma.

Protams, arī Latvijā stāvoklis nav slikts, ja vien neskatās uz to, ka faktiski nav inline hokeja laukumu, t.i. pagaidām ir divi, un tikai vasaras periodā- viens no tiem Jūrmalā, otrs – Olainē.

Runa iet par cilvēkiem, un Latvijā ir labi sportisti, jaunieši kuriem ir visas izredzes pamazām trenējoties, piedaloties vietējos čempionātos, apgūt, praktizēties inline hokeju, tādējādi pamazām sasniedzot arī citu inline hokeja lielvalstu līmeni. Bet protams- tam arī ir vajadzīgi gadi, un protams- visu gadu pieejams inline hokeja laukums, vēlams Rīgā!

Tāpat atgādinām, ka mūsu ‘’lielā izlase’’, tas ir vīrieši- Pasaulē atrodas TOP 10 komandu vidū, un pēc 2016.gada pasaules čempionāta ir A grupas 8.vietā. A grupa ir augstākā divīzija inline hokejā un tajā atrodas tādas valstis kā ASV, Kanāda, Čehija, Itālija un tml. Tātad Latvijai potenciāls ir. Un Latvijas valsti atpazīst visā pasaulē, jo piedalāmies Pasaules čempionātos jau no 2012.gada.

Savukārt- Eiropas čempionāts U-18 jauniešiem – arī solās notikt turpmāk katru gadu.

Pagājušais gads (2015) iezīmējās Eiropā ar pirmo čempionātu kas notika pēc liela pārtraukuma, jo nomainoties vadībai, pie organizēšanas ķēries ir jauns cilvēks, francūzis, kas ilgus gadus ir pats bijis inline hokeja spēlētājs, izbijis Francijas izlases dalībnieks- Boris Darlets, kuram inline hokejs ir sirdslieta. Ar lielu entuziasmu viņš ir ķēries pie Eiropas čempionāta atjaunošanas. Pagaidām gan uzsvars tiek likts uz U-18 jauniešiem- kā lielās izlases un U-20 izlases sagatavošanu dalībai Pasaules čempionātos, sniedzot jauniešiem starptautisku pieredzi un praksi.

Pagājušajā gadā- Latvija Eiropas čempionātā piedalījās ar U-18 komandu un Sieviešu izlasi.

Šogad (2016) - ar trijām izlasēm (Junioru, Sieviešu, Vīriešu) piedalījāmies Pasaules čempionātā.

Vairāk par Eiropas čempionātu un rezultātiem :
http://cerilh.com/2016/08/27/u18m-euro-schedule-results/
 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab