Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

Augstākās līgas čempionāts noslēdzies

2016-07-27
27.augustā ar pēdējo spēli starp komandām - Rīgas Vilki un IHK Pirāti noslēdzies-  2016. gada Latvijas Augstākās Līgas čempionāts inline hokejā.

Šogad LV AL inline hokeja līgā piedalījās 10 komandas. Tas ir lielākais panākums Latvijas inline hokeja vēsturē, jo nekad vēl līdz šim nebija izdevies sasniegt tādu komandu skaitu tik augstā līmenī. Faktiski tas nozīmē ka inline hokejs patiešām attīstās, un attīstās ļoti strauji.

Šogad AL Čempionātā piedalījās arī 3 Jauniešu komandas. ‘’IHK Rīga’’- spēlēja jaunieši 1997-1999 gadā dzimušie; komandā ‘’LV Gold’’ - jaunieši dzimuši 1999-1998 gados; kā arī komandā ‘’Juniori’’ - jaunieši dzimusi 2001-1999 gadā. Savukārt komandā Vikingi- spēlēja arī 2002.gadā dzimis jaunietis- vārtsargs. Kopumā jāsaka- aug arī jaunā paaudze, kas iespējams jau nākamajā sezonā dos iespēju izveidot atsevišķu Jauniešu inline hokeja līgu.

2016. gada sezonā, Augstākajā līgā piedalījās 115 spēlētāji, kas ir faktiski dubultā pret iepriekšējo gadu. Ceram, ka nākošais gads dubultos šo rezultātu.

Šī gada Latvijas Augstākās līgas čempioni- jau otro gadu pēc kārtas ir komanda IHK KOIJOTI, otrie- komanda IHK PIRĀTI, trešie- IHK VIKINGI.

Viena no vecākajām komandām LIHF inline hokeja čempionātā, pirmie LV čempioni ‘’IHK Rīgas Vilki’’ - šogad LV Čempionātā pirmo reizi vēsturē- palika bez medaļām. Un nevis tāpēc ka krities viņu līmenis, bet patiešām ir pacēlusies kopējā Augstākās Līgas čempionāta spēlētāju meistarība. (Info un Statistika - http://lihf.lv/championship/statistika/?league=1&team=0 )

Liela daļa spēlētāju –šajos gados (no 2012 gada) ir bijuši IIHF vai FIRS izlašu dalībnieki, un katra dalība šajos čempionātos mums, kā mazai valstij, dod fantastisku pacēlumu kopējā līmenī.

Ja pirmajā gadā mūsu puišiem (pat visaugstākajā līmenī) likās ka ‘’bremzēšana uz skrituļslidām vispār nav iespējama’’, tad jau 2012.gadā redzot kā to dara ASV vai Itālijas (un tml.) izlases- tika zaudēta baiļu barjera, un šobrīd pat liekas dīvaini, ka toreiz spēlētājiem tā likās “neiespējamā misija”.

Inline hokejs attīstās, un nākamajā gadā- Pasaules čempionāts plānojas ĶĪNĀ. FIRS Pasaules čempionāta izlases spēlētāju atlase notiek no Labākajiem spēlētājiem, kas spēlē LIHF – LV AL čempionātā.

Aicinām spēlētājus nepalaist garām iespēju izmēģināt spēkus inline hokejā, un pieteikt savu komandu 2017.gada Amatieru, Sieviešu vai Augstākās līgas čempionātam.

Bet- tuvākā iespēja iemēģināt šo sporta veidu augstākajā līmenī ir piedaloties miniturnīrā – kas notiks 13.augustā (2016), kad Jūrmalas hallē, Majoros - notiks sezonas noslēgums- Jūrmalas kausa izcīņa!

Jebkāda informācija – jautājumi par pasākumiem, plānoto, treniņiem, konsultācijas, un tt. t.i. visu kas saistīts ar inline hokeju- varat uzzināt - atrakstot uz : info@lihf.lv

Paldies, ka izlasījat šo informāciju, un ja ir iespēja- padalaties ar to! :)
 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab