Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

Junioriem un Sievietēm PČ noslēdzies

2016-06-19
Latvijas sieviešu un Junioru izlase atgriezusies no Pasaules čempionāta.

Kā tad viņiem gāja?

Viens secinājums ir, ka tomēr ļoti daudz nosaka skaitliskais spēlētāju daudzums šādās sacensībās, jo lai gan Junioru izlase bija gatavojusies spēlēm un spēlēja tiešām labi – viņi bija tikai astoņi ar vienu vārtsargu, kas neļāva pilnā spēkā nospēlēt astoņas spēles sešās dienās, kā tīri fiziski, tā psiholoģiski.

Lielākajai jauniešu daļai tās bija ne tikai pirmās šāda mēroga sacensībās- bet vispār inline hokejā tiek pavadīts pirmais gads. Arī vidējais vecums komandā bija 16 gadi, kāmēr citu komandu  spēlētāji- 19 gadīgi jaunieši.

Un saprotams, ja piedalāmies sacensībās kurās praktiski visu dalībnieku komandu jaunieši trenējas kopš bērnu kājas… Tas tiešām bija visai labs sasniegums. Nākošajā gadā ar šiem pašiem puikām- Latvija tiktu vismaz desmitniekā. Tagad nedaudz palikām aiz šīs līnijas, tomēr labā ziņa- ka nepalikām pēdējie!

Sievietēm stāsts nedaudz savādāks- spēles bija mazāk, pat divas uzvaras. Taču kopējais LV inline hokeja līmenis, īsā sezona un tas ka laukums pieejams tikai vienu mēnesi pirms sacensībām- nedod iespēju sagatavoties tiem ātrumiem un tai taktikai kāda ir lielai daļai valstu. Pārsteigums noteikti bija gan tā pati Indijas, gan Irānas vienības- kuras gan izdevās uzvarēt, taču- negaidīti laba saspēle, slidošanas prasmes un taktika… tiešām- negaidīti, un uzvaras bija ar cīņassparu un lielu piepūli izcīnītas.

Tāpat pārsteigums bija TAIPEI, Ķīnas komanda, kuru meistarība pārsteidza gan sievietes, gan Juniorus. Meksikas komanda Junioru konkurencē, daudz neatpalika no līderiem- Francijas, Itālijas, kas arī bija pārsteidzoši.

Īsumā secinājums- ka jebkura valsts kas piedalās Pasaules čempionātā nevar tikt novērtēta par zemu, un joprojām mums ir nelāgs ieradums valstis mērīt pēc mērauklas ‘’vai viņi spēlē vai nespēlē ledus hokeju’’. (Piemēram sieviešu konkurencē- Zviedrijas komanda kopvērtējumā palika zemākā pozīcijā nekā mūsu meitenes, kas ir tiešs pierādījums, ka inline hokejā šī mēraukla nestrādā).

Junioriem šogad zeltu atkal paņēma Čehija, otrie Itāļi, trešie Šveice. Sievietēm finālā uzvarēja Kanādietes, otrās ASV, bet bronza – Francijas meitenēm.

Rezultatīvākie mūsu komandās.

Sieviešu izlasē Ingūna Lukašēviča ar 4 goliem un 3 piespēlēm, Ieva Pētersone ar diviem goliem un 3 piespēlēm, Žanete Vasiļevska- ar četriem vārtiem.

Junioru izlasē – Kristofers R. Veispāls ar septiņiem goliem un 10 piespēlēm (viņš arī - otrais rezultatīvākais visā Pasaules čempionātā) , Toms Orniņš ar 6 goliem un četrām piespēlēm un Patriks Derups- ar 6 goliem un 3 piespēlēm.
 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab