Sezona:
Autorizēties

Jaunumi

Juniori gatavojas Pasaules čempionātam

2016-04-12
Latvijas Junioru izlase gatavojas dalībai Pasaules čempionātā, un sākuši pastiprinātus treniņus. Paralēli slidošanas treniņiem, ļoti liela vērība tiek pievērsta fiziskajai sagatavotībai, lai pilnvērtīgi sagatavotu jauniešus lielajiem startiem.

Latvijas U-18 izlases jaunieši pagājuša gadā pirmo reizi piedalījās Eiropas čempionātā, kas pēc ilgiem gadiem tika atjaunots (Eiropas čempionāts nenotika jau vairāk kā 5 gadus). Šeit viņi tikās ar Eiropas stiprākajām jauniešu izlasēm- tādām valstīm kā Itālija, Francija, Čehija, Šveice. Lai gan nocīnījās godam, tomēr kopvērtējumā nācās visiem piekāpties, jo salīdzinoši ar tādām inline hokeja lielvalstīm kā Francija, Itālija, kurā jauniešu komandas vien ir divos desmitos un nopietns vietējais čempionāts- nebija brīnums par vājiem rezultātiem, jo daudziem no mūsu puišiem šī bija pirmā inline hokeja sezona.

Inline hokeju atšķirībā no ledus hokeja (kuru pārsvarā spēlē ziemeļu valstis), var saukt par ‘’silto zemju hokeju’’, jo tas ir visai populārs un augsta līmeņa tādās valstīs kā Namībija, Kolumbija, Brazīlija, Austrālija, Spānija un tamlīdzīgi. Viņu skrituļslidošana ir ātra, bremzēšanas tehnika un taktika izkopta gadiem ilgi, viņi labāk kā mēs pārzin visas inline hokeja nianses, tāpēc mums ir laba iespēja tiekoties spēlēs- atkal ko jaunu apgūt un iemācīties, lai to izmantotu jau savās nākamajās spēlēs.

Šogad plānojam piedalīties Pasaules čempionātā, kurš no 10-18.jūnijam notiks Itālijas pilsētā Roana. 2016.gada čempionātā var piedalīties jaunieši dzimuši laika posmā no 2002-1997. gadam, taču arī mums nepieciešams spēlēs piedalīties ar maksimāli vecākiem, garāka auguma un prasmīgākiem jauniešiem, jo pēc šāda principa tiek veidotas arī citu valstu izlases. Piemēram Kolumbijas Junioru izlasē spēlē lielākā daļa no jauniešiem, kas spēlē arī pieaugušo izlasē.

Šogad Junioru konkurencē piedalās 17 valstu komandas, un mūsu iespējamie pretinieki būs tādas valstis kā : Kanāda, Ķīna, Kolumbija, Čehija, Francija, Anglija, Vācija, Indija, Itālija, Koreja, Meksika, Namībija, Spānija, Zviedrija, Šveice, ASV.

Šobrīd Latvijas inline hokeja Junioru izlases kandidātos iekļautie spēlētāji:

Vārtsargi : Jāzeps Lukjanskis (2001), Mārtiņš Čepulis (1997), Bruno Brūveris (2002);

Spēlētāji : Kristofers R.Veispāls (1998), Alberts Zemzāle (1998), Patriks Audze (1999), Tomas Zeile (1998), Ričards Brūveris (1997), Eduards Talmaks (1997), Patriks Derups (1999), Henrijs M.Veispāls (1999), Rūdolfs Ķego (1999), Kārlis Baumanis (1999), Jēkabs Bērziņš (1999), Renārs D. Fridrihsons (1999), Toms Orniņš (1999), Ralfs Cimars (1999), Kristians Sutra (2001).

Treneri sagatavošanās posmam:  Romāns Glazkovs, Ineta Jansone, Andrejs Maslovskis.

Pasaules čempionāts ir lieliska iespēja iegūt jaunu pieredzi un apzināt savus spēkus pasaules līmenī. Te iespēja tikties ar dažādu valstu komandām ar jauniešu komandām no visas pasaules, iepazīt viņu spēles taktiku, kā viņi pārstāv savu valsti un kā spēlē komandā.

Paralēli šai izlasei apsekojam arī dalībniekus Eiropas U-18 izlases sastāvam. Šeit piedalīties var jaunieši dzimuši laika posmā no 2002-1999 gadam.

Visiem Latvijas izlases spēlētājiem- kandidātiem ir jāspēlē Latvijas augstākās līgas komandās. Iespēja to darīt ir speciāli veidotajās jauniešu komandās, vai jebkurā citā Augstākās līgas komandām.

Pieteikties spēlēm var sūtot informāciju par sevi uz info@lihf.lv norādot vārdu, uzvārdu kontakttālruni, dzimšanas datus. Pieteikties var individuāli spēlētāji, vai komandu līderi, lai saņemtu instrukcijas tālākai darbībai.

Neliels video ieskats treniņos :
https://vimeo.com/161624927
https://vimeo.com/162291380
https://vimeo.com/160537654
 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab