Autorizēties

Par mums

Inline hokejs? Tas ir par mums.

Ir visdažādākie hokeja veidi. Visi zina mūsu valsts lepnumu - tas ir ledus hokejs. Tam līdzīgs ir bendijs- atšķiroties laukuma izmēriem un nūjām.

Hokeju spēlējot uz skrituļslidām to var darīt ar dažādām slidām. No veida uz veidu atšķiras arī slidu tips. Ir inline slidas (dažāda vai vienāda lieluma riteņi novietoti vienā rindā), kā arī četriteņu skrituļslidas (divās rindās novietotiem riteņiem).

Ir lauka hokejs- vienkārši, bez jebkādām slidām, līdzīgs Latvijā populārajam florbolam (atšķirība bumbiņā un laukuma izmērā/segumā). Tas tiešām ir daudz! Katru no tiem spēlē dažādi. Katram no tiem ir variācijas. Bet tas ir hokejs! Tas ir azarts, ātrums un komandas gars! Mēs esam par hokeju! Un mums patīk skrituļslidošana! Kopā sanāk Roller-, In-line-, Street- Quad(skrituļ) - hokejs!!!

Inline hokeju var spēlēt gan bērni, gan pieaugušie.
To var spēlēt cilvēki ar iedzimtām vai iegūtām invaliditātēm.
To var spēlēt visi, nešķirojot dzimuma vai nacionalitātes atšķirības, tas ir humānāks, jo šeit ir mazāk spēka spēles, kā arī izmaksu ziņā tas ir krietni lētāks par ledus hokeju. Tātad daudz pieejamāks visiem!

Inline hokejs pasaulē ir populārāks kā ledus hokejs, jo par cik nav nepieciešama ledus uzturēšana un saldēšana- tas ir pieejams arī tādām vietām kā Okeānijai un Āfrikai, to spēlē visos kontinentos, jo īpaši tajos kur nav ledus. Taču- to spēlē arī visas valstis- kur ir ledus! Pasaules TOP 10 - ir visai līdzīgs kā ledus hokejā- čehija, ASV, Kanāda, taču te stiprajam galam blakus- arī tādas valstis kā Kolumbija, Brazīlija, Argentīna...

Atšķirība no ledus hokeja? To spēlē - atrodoties uz laukuma 4 spēlētāji un vārtsargs, komanda sastāv no 2-4 maiņām 2 vārtsargiem. Pēc FIRS (Federation Internationale de Roller Sports) - noteikumiem- netiek ievērots ''zonu princips'' standarta izpratnē, t.i. spēle notiek pa visu laukumu. Standarta variantā- uzbrukumā daudz spēle notiek caur aizsargu, un kādam vienmēr ir iespējams dežūrēt pie pretinieka vārtiem. Tādējādi spēle padarīta ātrāka un spēles laikā tiek gūti vairāk vārti. Spēles taktika prasa individuālu spēlētāju ''pieskatīšanu'', t.i. vairāk tiek spēlēts 1:1, un attiecīgi tuvāk savam pretinieka spēlētājam. Tāpat ir neliela atšķirība ekipējumā - to spēlē ar atvieglotu formu, bez hokeja bruņām un lielajām biksēm, un protams- uz skrituļslidām! Pārējais ekipējums ir hokeja (ceļi, elkoņi, ķivere, cimdi un nūja).

Vai zinājāt, ka pasaulē tos hokeja paveidus, kuros slido ar skrituļslidām spēlē jau ļoti ilgi? Jau 1936.gadā Štutgardē (Vācijā) notika pirmais pasaules čempionāts skrituļhokejā.

Inline hokejs ASV tika spēlēts jau pirms 40mitajiem gadiem, taču tieši tad tika izdoti pirmie noteikumi, izrakstīti no NHL noteikumiem, jo strauji pieauga interese par hokeju uz skrituļslidām. 

1959.gadā tika formulēti arī pirmie noteikumi spēlei ar ripu. 1996. gadā pirmais Junioru Pasaules čempionāts un 2002. gadā pirmais Pasaules Čempionāts Roller jeb inline hokejā sievietēm. No 1993- 1999 Roller hokejs ASV bija profesionāls sporta veids.

Mēs atrodamies WS (World Skate) paspārnē, kas šobrīd likumīgi ir vienīgais Starptutiskajā Olimpiskā komitejā (IOC) atzītais inline hokeja pārstāvis pasaulē.

Vairākus gadus arī IIHF mēģina iekļauties inline hokejā un iespējams- pārstāvēt to, pasaulē, ar laiku. Rīkoja savus, neatkarīgus pasaules čempionātus, kamēr saprata ka World Skate ir vienīgā federācija ko IOC atzīst kā rollersoporta pārstāvjus, un attiecīgi tā arī atrodas Sport Accord paspārnē, un šie centieni 2018.gadā beidzās.

Attiecīgi vienīgie, kas var pārstāvēt Latviju plašajā Inline hokeja pasaulē- ir Latvijas inline hokeja federācija ar saviem sportistiem.

Tāpat tieši mums ir iespēja pacīnīties par dalību Pasaules spēlēs, kas notiek reizi 4-tros gados (tādas kā Olimpiskās spēles- neolimpiskajiem sporta veidiem) Šeit Latvijas izlase startēja 2013. gadā, Kolumbijā, paliekot godpilnajā 6-tajā vietā un 2022.gadā ASV, kad no astoņām pasaules labākajām komandām - palikām 7tie.

Katru gadu WS- rīko pasaules čempionātus- sieviešu, junioru (U-19) un pieaugušo konkurencē, bet no 2013.gada, arī U-19 sieviešu konkurencē. Latvija piedalās sacensībās pēc savām iespējām, jo esam ļoti atkarīgi no valsts finansējuma.

Eiropas inline hokeja komiteja atsākusi Eiropas čempionātu organizēšanu, un Latvija jau piedalījusies šajās sacensībās 2015. un 2017. gadā ar U-18 un sieviešu izlasēm.

Sarauj, Latvija! 

Spēlē Inline hokeju un iepazīsti šo spēli!
Tad Tu to iemīlēsi tāpat kā to izdarījām MĒS.
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab