Autorizēties

Jaunumi

Otrā spēle. Čehija

2015-06-17
Lai gan vakar Latvija savu startu A grupā sāka ar uzvaru pār Šveici, otrā diena Pasaules čempionātā Latvijas izlasei nebija tik veiksmīga.

Latvijas izlase piedzīvoja sagrāvi no savas grupas favorītiem – Čehijas valstsvienības.
Mūsu valsts apakšgrupā Čehijas izlase viennozīmīgi ir līderu komanda- komanda kura vairāk kā desmit reižu ir bijusi finālos, saņēmusi čempionu titulus, vai bijusi ļoti tuvu tiem.
2014 gadā vien- tieši Čehijas valstsvienība spēlēja par Zeltu un tomēr piekāpās ASV sportistiem paliekot otrajā vietā, bet aiz sevis atstājot Kanādiešus.

Ar Čehijas izlasi spēlēts arī agrāk, pirmā tikšanās ASV, Anaheimā- 2013 gadā, kad Latvija piedzīvoja sagrāvi 1:11, arī pagājušajā gadā, Pasaules čempionātā 2014, Francijā, Tulūzā - Latvija piekāpās ar rezultātu 2:8.

Kā jau bija gaidāms - spēle neplānojās no vieglajām, un uz uzvaru cerība maza, tomēr spēle pret Šveici parādīja, ka Latvija VAR, tādēļ ceram uz to labāko.

Spēle tiešām sākas daudzsološi, kad pirmajā periodā Čehiem izdodas realizēt tikai vienu metienu, un otrā perioda pirmajā minūtē Guntis Pujāts #8 pēc Edgara Lipsberga # 70 piespēles- gūst atbildes vārtus.
Tāds rezultāts noturās līdz pat otrā perioda pēdējām 5 minūtēm.

Psiholoģiski spēle ir ļoti grūta- mēs zinām kas ir čehi, un arī čehi zina, kas viņi ir. Viņu inline hokeja pieredze stiepjas desmitgadēs, kamēr mūsējā - vēl tikai bērnu autiņos.

Iespējams arī Latvijas komandai trūkst pārliecības par savām spējām, vārti nekrīt, čehi ir meistarīgi un ātri, un lai gan šķiet ka mūsu vārtsargs spēlē fantastiski, taču ir vairāki noraidījumi un spēlē ar tik spēcīgiem pretiniekiem nepārtrauktie uzbrukumi izsmeļ spēkus…

Otrā perioda izskaņā, čehi praktiski pēc kārtas gūst četrus vārtus, un Latvijas komandai jāpiekāpjas līderiem ar 1:5.

Divu spēļu summā rezultatīvākie komandā: Miks Lipsbergs 3+0, Edgars Lipsbergs 0+3, Guntis Pujāts 1+0, Rūdolfs Maslovskis 1+0, Sergejs Durdins 1+0 .

Nākamā pasaules čempionāta spēle 18.Jūnijā, plkst. 23:00 Pēc Latvijas laika, kad Latvijas izlase tiksies ar Francijas izlasi. Pēc šīs spēles tad arī būs zināmi Latvijas nākamie pretinieki, un nākamo Pasaules čempionāta spēļu laiki.