Sezona:
Autorizēties

Latvijas izlase 2021

Pāc gada pārtraukuma- Latvijas izlase atgriežas ierindā!

2021.gadā Pasaules čempionāts notiek no 8-19.Septembrim, Itālijas pilsētā Roccaraso.

Šogad Latvijas inline hokeja federācija plāno uz šīm sacensībām nosūtīt divas izlases- sieviešu un vīriešu.

Līdz šī gada Jūlijam, vēl nebija zināms vai sacensības notiks un kur, jo iepriekšplānotā vieta Kolumbija, Kovidapsvērumu dēļ atteicās no sportistu uzņemšanas, Worls Skate-  vēl nedeva informāciju, vai tās notiks vispār, un ja notiks, tad kur.

Tikai Jūlija vidū, izkristalizējās notikuma vieta, kas mums noteikti ir izdevīgāka, jo uz Kolumbiju - lielo izmaksu dēļ, būtu devušies ar minimālu spēlētāju skaitu, taču tagad, tas mums ir ļāvis papildināt sastāvu ar vēl 4 spēlētājiem!

Savukārt- sieviešu izlases starti būtu apdraudēti- pilnībā, ja pasākums notiktu Kolumbijā. Tomēr, par cik tā ir Eiropa, un Rīgas komandu Laima, ir atbalstījusi Rīgas dome, līdzfinansējot uzturēšanās izdevumus, tad tas ir zināms atslogs arī sieviešu izlasei, kuru nav iespējams pilnībā nodrošināt tikai ar LIHF līdzekļiem, jo lielākā daļa no tiem- ir vīriešu Latvijas izlases  dalībai sacensībās.

Vīriešiem šīs sacensības ir arī kvalifikācija Pasaules spēlēm, kas nākamajā gadā notiks ASV. Tātad - ir jāvar palikt 10-niekā, vai vēl labāk- tikt augstāk, lai ir droša iespēja. Pasaules spēlēs piedalās tikai pasaules 10 labākās komandas, vai 9 komandas un mājinieki, ja tie nav tikuši desmitniekā.

Iepriekšējā reizē, kad Pasaules spēles notika Polijā, kvalifikācijā- Latvija kā reizi palika 10-tie, bet viņu vieta tika atdota Poļiem, kas gan bija tikai 12 vietā pasaulē. Tomēr ASV pēdējos gados ir pasaules top 10 komanda, tā nu arī saglabāt 10.vietu būtu pietiekami.

Tomēr, protams- labāk darīt visu, un varbūt pat cīnīties par medaļām?
2016.gadā, Latvija bija pusfinālā par bronzu, bet toreiz viņiem nācās piekāpties Amerikāņiem, paliekot 4-tajā vietā, kopvērtējumā.


 
v.3.0 © LIHF 2013 - 2016. Izgatavoja Rixtel Lab