Autorizēties

Dokumenti

INLINE HOKEJA NOTEIKUMU SAĪSINĀTĀ VERSIJA.

Inline hokeja spēle ir divu komandu savstarpējas sacensības, kurā norit cīņa par uzvaru.

Spēli spēlē ar inline hokeja (skrituļslidām) un inline hokeja formu ekipēti spēlētāji,  kas ar hokeja nūju un speciālu ripu, dodot piespēles, mēģinot uz ātrumu vai tehniski apspēlēt pretinieku spēlētājus, vārtsargu - iemest ripu pretinieku vārtos. Uzvar tas, kurš guvis vairāk vārtus nekā otra komanda. Rezultāts var būt neizšķirts, ja abu komandu spēlētāji guvuši vienādu skaitu.

Spēles laikā pieļaujama atrašanās pie pretinieka vārtiem, un saņemt piespēli pāri visam laukumam. Spēlē aizliegti spēka paņēmieni- jāspēlē tīri un tehniski. Nedrīkst ‘’bortēt’’, grūst, un tml. Spēle ļoti taktiska, tiek izspēlēta caur aizsargiem un vairākkārtīgi ieslidojoties.

1. INLINE HOKEJA LAUKUMS.
    • Oficiālā Latvijas čempionāta laukuma izmēriem jābūt saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem ne mazāk kā  20x40 izmērā.
    • Lai rīkotu Oficiālās starptautiskās spēles no 27x57 līdz 30x60 m izmērā. Optimālais un rekomendējamais- 27x54).
    • Laukumam jābūt aprīkotam ar hokeja spēles bortiem, vismaz 90 cm augstumā no laukuma grīdas.
    • Laukuma grīdai jābūt paredzētai skrituļsidošanai un tā nevar būt grubuļaina vai bedraina. Vēlams speciāls inline hokeja segums, bet pieļaujama arī plastmasa, koks, lamināts vai  slīpētais betons.
    •
  2. LAUKUMA APRĪKOJUMS
    • Laukumā jābūt iezīmētai centra līnijai, iemetienu apļiem, vārtu līnijai, (par paraugu ņemot ledus hokeja spēles laukumu.) Nav nepieciešamas zonu līnijas, jo inline hokejā laukums dalās uzbrukuma un aizsardzības zonā, bet centra līnija neatdala šīs joslas drīzāk simboliski, jo pēc noteikumiem tāda temina kā ‘’aizmugures’’, vai ‘’zonas’’- inline hokejā- nav.
    • Spēlei nepieciešami inline hokeja vārti (LV pieļaujami parastie hokeja vārti), kurus var sašaurināt polsterējot ar aizsargiem, sedzot metāliskās priekšējās daļas.
    •  Spēļu laukumam jābūt aprīkotam ar tablo, vai ja tas nav pieejams- jābūt nodrošinātam pārskatāmam spēles laika rezultātam, vēlams arī spēles laika atlikumam. Ja šāda opcija nav- 5 minūtes pirms beigām, jālūdz tiesnesi brīdināt par spēles laika iztecēšanu.
    •
  3. KOMANDU SASTĀVI
    • Komanda sastāv no minimums 4 laukuma spēlētājiem un vārtu sarga. Laukumā spēles laikā atrodas četri spēlētāji.
    • Pēc iegūtajiem spēlētāju vai komandas sodiem un noraidījumiem- minimālais spēlētāju skaits laukumā, mazākuma laikā- ir divi spēlētāji un vārtu sargs.
    • Komandās var pieteikt un licencēt līdz 16 spēlētājiem un 2 vārtu sargus. Uz spēli var pieteikt ne mazāk kā 4 spēlētājus un 1 vārtsargu.
    • Vienas līgas ietvaros spēlētājs var būt licencēts spēlēm tikai vienā komandā, izņemot pārejas laikā- tas var mainīt komandu, licencējoties citā- ar abu komandas vadītāju saskaņošanu, un pieteikšanu LIHF.
    • Čempionātā licencēta vārtsarga spēle vienas līgas ietvaros pieļaujama vairākās komandās, no kurām vienā, pamatkomandā viņam tiek aprēķināta statistika, savukārt citā viņš piedalās kā vārtu sarga aizvietotājs, un par šo spēli- statistiku neskaita.
    •
  4. TIESNEŠI
    • Čempionāta spēles apkalpo viens vai divi laukuma tiesneši (atkarībā no līgas).
    • Čempionāta spēlēs piedalās spēles sekretārs un medicīnas darbinieks.
    • Tiesnešus nozīmē čempionāta galvenais tiesnesis, kas arī izšķir visus strīdus saistībā ar noteikumiem, tiesnešu darbību un tml.
    •
  5. EKIPĒJUMS
    • Spēlētājiem ir jābūt ekipētiem ar : inline hokeja vai citu veidu inline skrituļsidām (riteņi vienā rindā); ceļusargiem; elkoņsargiem; aizsargbiksēm (pēc ieskatiem- hokeja vai inline hokeja), cimdiem, ķiveri, hokeja nūju.
    • Ekipējuma noslēdzošā daļa – komandas krāsu vai citas čeholbikses un numurēti inline hokeja krekli.
    • Krekliem jābūt vienā krāsā, vēlams ar komandas logo, un numuriem – jāatšķiras. Pirms spēles jāiesniedz pieteikums uz spēli kurā tiek norādīti spēlētāji kas piedalās spēlē un to kreklu numuri
    • Bērniem un jauniešiem, līdz 18 gadiem – ķiverei jābūt ar pilnībā segtu seju- kombinētā, vai plasmas vai metāla režģi. Sievietēm pilnībā slēgtai ķiverei jābūt jebkurā vecumā.
    • Komandas kapteinim krekls jāiezīmē ar burtu ‘’C’’, bet asistentiem ar burtu ‘’A’’, redzamā vietā, augšā, krekla labajā pusē.
    • Spēlei tiek izmantota inline hokeja ripa.
    •
  6. SPĒLES LAIKS
    • Spēles laiks saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem noteikts 2x20 minūtes, tīrā laika.
    • Jauniešu vai sieviešu komandām, kā arī amatieru vai citām komandām- iespējams cits spēles laiks, kas tiek izrunāts konkrētās līgas spēles nolikumā.
    • Ja spēles plānotas turnīru vai meistarsacīkšu veidā, kā arī turnīros- Latvijas vai starptautiskajos kas tiek rīkoti Latvijā- un kur notiek vairākas spēles vienā dienā- spēļu laiks var tikt samazināts līdz 10 – 15 minūtēm par periodu, kas tiek apstiprināts konkrētā turnīra nolikumā.
    •
  7. SPĒLES GAITA.
    • Spēle notiek pēc iepriekš saskaņota un publicēta grafika.
    • 15 minūtes pirms spēles komandas iesniedz pieteikumus uz spēli – kurās norādīts licencēto spēlētāju : vārds, uzvārds, krekla numurs, spēles datums, komandas nosaukums, trenera vārds.
    • Pirms spēles komandas nostājas komandas sveicienam viena otrai pretī – pēc sveiciena nodošanas- komandu kapteiņi pieslido pie tiesnešiem, sarokojas, tad sarokojas savstarpēji un dodas pie savas komandas.
    • Spēle sākas ar centrālo iemetienu un pēc tiesneša svilpes. Uz laukuma spēles sākšanās brīdī atrodas 4 laukuma spēlētāji un vārtsargs.
    • Sodus spēlētāji izcieš uz nosodīto soliņa, kas atrodas pretējā pusē komandu soliņiem.
    • Periodu vidū ir 5 minūšu pārtraukums (tiek noteikts laiks atkarībā no līgas nolikuma)
    • Vārti skaitās gūti ja ripa ir pilnībā šķērsojusi vārtu līniju, un tā ir iemesta ar nūju, vai atsitoties pret  komandas spēlētāju.
    • Pēc spēles, komandas treneris vai kapteinis paraksta atnesto spēļu protokolu un tur veic piezīmes ja nepieciešams- protestu vai ieteikumus.